İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince her ay yapılan toplantılardan Muhtarlarla Buluşma toplantısı Vali Mehmet CEYLAN başkanlığında İlçemizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlendi.
 
        Toplantıda konuşan Vali CEYLAN; “Muhtarlarımızla onuncu buluşmamızı sizlerle yapıyoruz. Bu toplantılar sayesinde hem ilçelerde görevli muhtarlarımızla tanışıyoruz hem de sıkıntılarınızı ve sorunlarınızı bizzat dinleyerek sizlerin görüşlerinizi alıyor, birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz. Sizlerden, Muratlı İlçemizde tarım arazisinin çok olması nedeniyle özellikle anız yangınlarına dikkat etmenizi istiyor ve bu konuda hassas olmanızı bekliyoruz. Muratlı İlçemiz en huzurlu ilçelerimizden birisi. Yine de mahallelerinizde güvenlikle ilgili bir sorun oluşursa veya şüpheli bir durum olursa emniyet birimleri ve jandarma ile irtibat kurmanızı istiyoruz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
        Vali CEYLAN’ın konuşmasının ardından, muhtarlar söz alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Sayın Valimize ve yetkililere ilettiler.
 
        Toplantıya Vali Mehmet CEYLAN’ın yanı sıra; Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE, İl Mahalli İdareler Müdür Vekili Melek KARAKÖSE, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM, İlçe Emniyet Müdür V. Nail SAVRAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa TOPCU, Muratlı S.Y.D.V. Müdürü Bilgen BULAK, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ertekin GÜNAÇTI ve 20 mahalle muhtarı katıldı.