Muratlı'da Kurban Bayramı Kutlama Programı 01 Eylül 2017 Cuma günü saat 14:00'da Muratlı Kültür Merkezinde Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Bey'in yanı sıra Belediye Başkanı Nebi TEPE, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM, İlçe Emniyet Müdür V. Erdoğan ÖZTÜRK, İlçe Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve vatandaşların katıldığı programda katılımcılara baklava ve içecek ikramı yapıldı.

        Programda konuşan Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK; “Sayın belediye başkanımız, değerli çalışma arkadaşlarım, siyasi partilerimizin sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız çok kıymetli Muratlı’lı hemşerilerimiz, değerli basın mensupları. Öncelikle sizin kurban bayramınızı en içten ve kalbi dileklerimle kutluyorum. Mübarek kurban bayramının manevi havasını sizlerle birlikte terennüm etmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hepinizin malumu olduğu üzere bayramlarımız sevgi, barış, kardeşlik temelinde birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı pekiştirdiğimiz, küskünlüklerin, dargınlıkların son bulduğu özel ve müstesna günlerimizdir. Bizim kültürümüzde kurban bayramının ayrı bir önemi de bulunmaktadır. Zira kurban aslında toplumumuzda fedakarlığın, diğergamlığın, yardımseverliğin, fakir fukarayı gözetmenin ve yardımlaşma gibi önemli ve olumlu hasletlerin öne çıktığı bir bayramımızdır. Kurban esasen Allahın rızasını kazanmak Allaha yakınlaşmak için maddi bir yükümlülükte bulunmaktır ve maddi yükümlülüğü de fakir fukaraya yöneltmektir. Bu anlamda, bu vesile ile yapılmış olan ibadetlerin, kesilmiş olan kurbanların, hayır -hasenatların kabul olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum. Daha nice bayramlara sağlık, huzur, esenlik içerisinde, birliğimizi beraberliğimizi muhafaza ederek ulaşmayı diliyorum. Sizlere katılımızdan dolayı teşekkür ediyor, iyi bayram dileklerimi sunuyorum.” ifadeleri ile Kurban Bayramını kutladı

        Kültür Merkezi’nin ardından saat 14:30'da İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM ve askerlerin Kurban Bayramını kutladı, saat 14:45'da ise Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçen Kaymakam DEMİRAYAK, güvenlik güçlerinin bayramını kutlayarak başarılar diledi. Saat 15:00'da Muratlı Devlet Hastanesine giden Kaymakamımız bayramda nöbet tutan hastane çalışanlarının bayramını kutladı. Kaymakam bey son olarak Aşağısevindikli Mahallesinde ikamet eden bir şehit yakınını ziyaret ederek bayramlaştı.