Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferinin 95. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Kahraman Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

        30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları da cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

           Bu duygu ve düşüncelerle, Saygıdeğer Muratlılı hemşerilerimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının '30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu şanlı zaferi bize yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.


                                                                                                                                                                                                                                                                                        İ.Altan DEMİRAYAK
                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kaymakam