Muratlı'mızın kurtuluşunun 96. Yıldönümü coşkuyla kutlandı. 02 Kasım 2018 Cuma günü saat 09:45’de ilçemiz şehitlikleri ziyaret edildi. Ziyaretler sırasında ilçemiz Müftüsü Uğur EMİROĞLU tarafından şehitlerimize dua okundu.

        Şehitlik ziyaretinden sonra saat 10:30’da Hürriyet Meydanında Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. Sırası ile Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı önüne konuldu. Ardından çelenk sunmak üzere Kaymakamlığımıza başvuran siyasi partilerin çelenkleri konuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

        Çelenk sunma töreninden sonra Hürriyet Meydanında kutlama töreni gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Belediye Başkanı Nebi TEPE tarafından yapıldı. Kutlama töreni etkinliğinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize hediyelerinin verilmesinin ardından Tekirdağ Milletvekillerinin kutlama mesajları okundu. Şiir okunması ve halk oyunları gösterileri ile tören sona erdi. Kutlama törenine müteakip eski köprü üzerinden başlayarak saat meydanına kadar süren kortej geçidi yapıldı.

        Törenlere Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK ile beraber, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan AYGUN, Tekirdağ Milletvekili Enez KAPLAN, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE, Muratlı Cumhuriyet Savcısı Sinan KIRLIOĞLU, protokol üyeleri, STK temsilcileri, gazilerimiz, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.