30 Ağustos Zaferinin 95. yıldönümü nedeniyle İlçemiz Hürriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma ve Kutlama Töreni gerçekleştirildi.

        rene Muratlı Kaymakamı İ.Altan DEMİRAYAK, Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE, Muratlı Cumhuriyet Savcısı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdür V. siyasi parti ilçe başkanları, protokol üyeleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

        Törende ilk olarak Kaymakamlık çelengi Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK tarafndan Atatürk Anıtına konuldu. Ardından Belediye Başkanlığı çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak törene devam edildi.

        Günün anlam ve önemini belirten konuşma J. Kd. Üçvş Cem YILMAZ tarafından yapıldı. Daha sonra Muratlı Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza OFLAZ tarafından  şiir okunarak Hürriyet Meydanındaki tören sona erdi.

        Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, beraberinde Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Savcısı ile birlikte saat 09:30'da Kaymakamlık Makamında 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti. Tebrikat programı katılımcılara yapılan çay ikramının ardından sona erdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları saat 20:00'da yapılacak Fener Alayı ve saat 21:00'da konser verilmesi ile devam edecek.