29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü münasebetiyle Atatürk Stadyumu'nda kutlama tören düzenlendi.

        29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK başta olmak üzere, Belediye Başkanı Nebi TEPE, Muratlı MYO Müdürü Prof.Dr.Ömer ÖKSÜZ, İlçe Jandarma Komutanı Cihat BAYAT, İlçe Emniyet Müdür V.Muhammetin SAKARYA, siyasi parti başkanları, daire amirleri, gazilerimiz ve muhtarlar ile çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende ilk olarak Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK törene katılanları selamlayarak, öğrencilerin ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Sayın Kaymakamımız günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Sayın Kaymakamımız konuşmasında; ''Cumhuriyet, anayasamızda ifadesini bulan nitelikleri ile anlam kazanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti insan haklarına dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu nitelikleri ile Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk milletinin ufkunu ve vizyonunu genişletmiş, Cumhuriyet ile birlikte ekonomik, toplumsal ve siyasal hayatımız görünmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Onun içindir ki Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. O yüzdendir ki Atatürk, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyet’in Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inanmıştır.'' ifadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında okullarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam eden programda yarışmalarda birinci olan şiir okundu. Hasan Orhan Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından 'Mustafa Kemalin Kağnısı' adlı şiir okundu.

        Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 'Cumhuriyet Güneşi' adlı gösteri ve tören geçişinin ardından sona erdi.