2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2.dönemi nedeniyle Atatürk Kapalı Spor Salonunda açılış töreni yapıldı. Törene katılan Sayın Kaymakamımız konuşmasında "Bugün 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine başlayacak olmanın coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Öncelikle değerli öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize bu yeni eğitim döneminin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki iletişim kanallarının sürekli açık tutulduğu ve bu dört paydaş arasında iş birliğinin sürekli ve kalıcı olarak devam ettiği bir eğitim öğretim dönemini daha hep birlikte yaşayacağız. Siz sevgili öğrencilerimizin de özgüvenini, motivasyonunu hiçbir şekilde kaybetmeden sürekli bir öğrenme şevkiyle bu eğitim öğretim döneminde eksik kalan taraflarınızı tamamlayacağınıza, derslerinize en iyi şekilde çalışacağınıza inancımız tamdır. Bizim sizlerden beklentimiz milli manevi değerlerimizi benimsemiş ve arkadaşları ile uyum içerisinde, küçüklerine sevgi, büyüklerine saygıda kusur etmeyen ve okul idaresinin belirlemiş olduğu disiplin kurallarına tam anlamıyla riayet eden öğrenciler olarak görevlerinizi ve sorumluluklarınızı yerine getirmenizdir.
        Sizlerin derslerinizde başarılı olmanızı ve akademik başarınızı fevkalade önemsiyoruz. Aynı zamanda çocuklarımızın kendilerini sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de desteklemesini arzu ediyoruz.  Bu konuda da ailelerimize, velilerimize, çocuklarımıza çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenlerimiz de bu görev ve sorumluluk bilincine her zaman sahipler, öğretim etkinliklerinin planlanmasında, müfredata uyumun sağlanmasında çocuklarımızın yetiştirilmesi sürecinde öğretmenlerimizin bu dönem içerisinde de gayretli çalışmalarını arttırarak devam ettirmeleri en önemli arzumuzdur.
        Bildiginiz gibi İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca iş birliği içerisinde okul güvenliği ve bağımlılıkla mücadele programı hazırlandı ve yurt çapında uygulamaya konuldu. Bizde bunu bir eylem planına dönüştürdük. Eğitim ortamlarının güvenliğinin sağlanması konusunda öncelikli olarak çocuklarımızın öğrencilerimizin bir takım dış tehditlerden korunması ile ilgili gerekli tadbirleri kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte almaktayız. Çocuklarımızın erişelebileciği internet kafeler başta olmak üzere umuma açık yerlerde, servis araçlarında, gerekli denetimlerimizi yapmaktayız. Ilçemizdeki metruk binaların yıkımı da dahil olmak üzere çocuklarımıza zararlı etkiler oluşturabilecek her türlü dış tehditten koruma ile ilgili tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Okullarımızın da yine aynı şekilde fiziki olarak çocuklarımızın güvenliğine uygun olarak düzenlenmesini herşeyden önce istiyoruz. Nöbetçi öğretmenlerimize de aynı şekilde öğrencilerimizin ders dışında kalan teneffüs zamanlarında sürekli gözetim altında bulundurulması ile ilgili de görev ve sorumluluklarını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz. Çocuklarımızın kantinlerin denetimi, servis araçlarının denetimi gibi bir takım denetimlerle de korunmasına dönük bütün tedbirler alınmıştır. Velilerimiz de çocuklarımızın eğitimi konusunda mutlaka en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Yani ailede başlayan ve okul çağında da aile ile birlikte devam etmesi gereken bir eğitim faaliyetinin içerisinde olmamız gerektiğini velilerimize birkez daha hatırlatmamız lazım. Çocukların takibi konusunda velilerimizin önemli sorumlulukları vardır. Bu konuda rehber öğretmenlerimizce velilerimize okul aile eğitimi vermek suretiyle gerekli desteklerimiz devam etmektedir. Bu Eğitim Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine teşekkür ediyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum." ifadelerini kullandı.