10-16 Mayıs Engelliler Haftası, Şehit Metin Öztürk Ortaokulu ile Talatpaşa İlkokulu tarafından hazırlanan program ile kutlandı. 11 Mayıs Perşembe günü saat 11:00'da Hürriyet Meydanında yapılan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Muratlı Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çelenginin Atatürk Büstüne sunulmasının ardından dernek başkanı Mehmet ÇİĞDEM tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, engelli eğitimi ve farkındalık oluşturmanın önemine dikkat çekti.
        Şehit Metin Öztürk Ortaokulu ile Talatpaşa İlkokulu Özel Eğitim Öğrencilerinin oynadığı Zeybek Oyununu müteakip Muratlı Anadolu Lisesi korosu tarafından şarkı söylendi. Ege yöresinde ait bir oyunun gösterimi sonrasında Özel Eğitim Öğretmeni Şebnem DEMİRKIR tarafından "Beni de Sev Öğretmenim" adlı metin okundu. Özel Eğitim Öğretmenlerinin öğrenciler ile birlikte işaret diliyle şarkı söylemesinin ardından öğrenciler tarafından çeşitli yarışmalar yapıldı. Tören müzik eşliğinde balon uçurulmasıyla sona erdi.
        Törene Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Güler AKTAŞ, Cumhuriyet Savcısı Serkan EĞİLMEZ, İl Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM, İl Emniyet Müdür Vekili Nail SAVRAN, Muratlı Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet ÇİĞDEM, siyasi parti temsilcileri, birim amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.